مقایسه بین لوله های پلی پروپیلن پوش فیت نیک بسپار با سایر لوله ها

– پلی پروپیلن مورد استفاده در تولید پوش فیت نیک بسپار دارای وزن  مولکولی پایین حدود ۹/۰ می باشد. (از چدن حدود ۵/۸ برابر و ۵۰% از پی وی سی سبک تر است)

۲- این لوله ها فاقد تردی و شکنندگی پی وی سی بوده و ترکیبات پایدار کننده از جنس سرب و قلع که زیان آور و مضر برای محیط زیست شناخته شده اند در آن ها وجود ندارد. (تردی و شکنندگی پی وی سی ناشی از مواد افزودنی مانند کربنات کلسیم می باشد.)

۳- پلی پروپیلن مصرفی بر خلاف لوله ها از جنس پی وی سی در مقابل اکثر اسیها و بازهای معدنی حتی در غلظت های بالا تا دمای ۶۰ درجه سانتی گراد مقاوم می باشد.

۴- بدلیل عدم استفاده از چسب برای نصب سیستم های  پوش فیت بر خلاف پی وی سی استفاده از این نوع سیستم ها موجب تقیصه های ناشی از انبساط خطی، لرزش (زلزله) یا نشست ساختمان نخواهد شد.

۵- در این لوله ها هرگز مانند پلی اتیلن ترک های ناشی از تنش های دراز مدت دیده نمی شود.

۶- در سیستم فاضلاب پلی اتیلن به دلیل استفاده از اتصال حرارتی لب به لب، زایده های حاصل از این نوع جوش باعث تجمع رسوب در محل جوش شده و همچنین در این محل ها مقاومت در برابر ضربه و نشست بسیار کم می شود. در حالیکه در سیستم های پلی پروپیلن پوش فیت نیک بسپار با وجود سیستم اتصال پوش فیت چنین مشکلاتی هرگز بروز نمی کند.

۷- سیستم پلی پروپیلن پوش فیت نیک بسپار بدلیل مقاومت سایشی بالا، رسوب پذیری بسیار کم، عدم استفاده از مواد مضر برای محیط زیست و همچنین سهولت نصب با چدن قابل مقایسه نبوده و صد در صد برتری دارد.

نهایت این که این سیستم بدلیل سولت نصب و همچنین مقاومت فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی عالی و طول عمر نامحدود در مقایسه با انواع سیستم های دیگر بسیار اقتصادی می باشد.