مصارف لوله های پنج لایه نیک بسپاریزد

۱-     لوله کشی بهداشتی (آب سرد و گرم):

در اثر عبور آب آشامیدنی از این لوله ها، هیچ تغییر شیمیایی در آن صورت نگرفته و تغییری در بو و مزه آب مشاهده نمی شود. به دلیل عدم زنگ زدگی و خوردگی و نیز عدم انباشتگی جرم، این لوله ها سالم و بهداشتی بوده، و عمری طولانی دارند.

۲-    لوله کشی رادیاتور، فن کوئل و حرارت مرکزی:

این لوله ها دارای تحمل فشار برای کارکرد بلند مدت در محدوده دمایC  °۹۵ – ۴۰ می باشد.

۳-   سیستم گرمایش از کف:

امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته از سیستم گرمایش از کف (Floor Heating System) به دلیل توزیع گرمای یکنواخت و مطبوع در مازل، هتل ها، سینماها، سالن های اجتماع و … استفاده می شود. این سیستم، بدون آلودگی بوده و با حداقل هزینه و حداقل اتلاف انرژی کار می کند. در این سیستم، با توجه به انعطاف پذیر بودن لوله پنج لایه، در کف به هیچ اتصالی نیازی نیست، در نتیجه علاوه بر کاهش هزینه اولیه ی نصب، هزینه پمپاژ را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

۴-    لوله کشی گاز:

توانایی تحمل فشار بالا به دلیل جوش لیزر، عدک نفوذ پذیری گاز و جلوگیری از انجام فعل و انفعالات شیمیایی در داخل لوله، سبب شده این سیستم، از ایمنی بالایی بررخوردار باشد.

۵-    مصارف صنعتی، آزمایشگاهی و شیمیایی:

ساختار منحصر به فرد این لوله ها، مصرف آنها را در کارخانه جات و صنایع شیمیایی مورد توجه قرار داده است از این لوله ها می توان برای مواردی با دمای کمتر ار ۹۵ درجه سانتی گراد، مانند: انواع اسیدها، بازها، گازها، روغن ها و مواد نفتی و …، صنایع پزشکی مثل: گازهای طبی و سیستم های دیالیز، صنایع غذایی، دارویی، کشتی سازی و دیگر صنایعی که توانایی کار با لوله فلزی را ندارند، استفاده نمود.

۶-    لوله کشی خطوط انتقال هوای فشرده

۷-    لوله کشی آبیاری تحت فشار