لوله ۵ لایه شرکت ایران رادیاتور

معرفی گروه صنعتی ایران رادیاتور

یکی از مطلوب ترین سیستم های گرمایشی برای واحدهای مسکونی و اداری، سیستم گرمایش شوفا‍‍ژ است. قلب این سیستم رادیاتور، و آلومینیوم (به دلیل ضریب انتقال حرارت بالا ، وزن کم ، قابلیت تنوع در طراحی و انتقال حرارت به روش جابجایی آزاد هوا) یکی از مناسب ترین عناصر برای ساخت آن است.

متاسفانه سال ها به علت عدم وجود سیستمهای پیشرفته ریخته گری و مونتاژ آن در داخل کشور، رادیاتورهای آلومینیومی مورد بررسی قرار گرفت.

مطالعات و بررسی های کارشناسی جهت تولید رادیاتورهای آلومینیومی شوفاژ در داخل کشور نزدیک به یک سال به طول انجامید ، و سپس در اواخر سال ۱۳۵۸ شرکت تولیدی ایران رادیاتور در تهران، در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع و بنایی معادل ۱۵۰۰ متر مربع تاسیس شد، و با حدود ۳۰ نفر کارگر آغاز به کار کرد . در اوایل سال ۱۳۵۹ اولین تولیدات کارخانه روانه بازار شد و گرمابخش واحدهای مسکونی و اداری گردید.

در سال ۱۳۶۶ به علت کمبود فضا و گسترش تولیدات، با موفقیت وزارت صنایع ، کارخانه با تمام تجهیزات و ماشین آلات به شهر صنعتی رشت منتقل شد.

برای نخستین بار نصب و راه اندازی پرس های عظیم ۱۲۰۰ تن ریخته گری تحت فشار (diecast) و ماشین آلات تکمیلی ، با همت، اقتدار،‌و دستان پرتوان فرزندان ایران زمین و بدون دریافت هیچ کمکی از خارج از کشور پایان یافت، و اولین تولیدات از فاز اول کارخانه روانه بازار گردید. با افزایش تولید، کمبود کالا در بازارهای داخلی کاملا بر طرف شد.

اینک پس از سالها تجربه،‌ با ارتقای کیفیت محصولات و حضور فعال در نمایشگاه های بین المللی معتبر تاسیسات حرارتی اروپا (ISH در فرانکفورت آلمان و mec در میلان ایتالیا) و با تلاش مداوم در بازاریابی و کسب گواهینامه های استاندارد بین المللی به این توانایی رسیده ایم که عنوان بزرگترین واحد ریخته گری تحت فشار در خاورمیانه ،‌و رتبه سومین تولید کننده رادیاتور آلومینیومی شوفاژ را در جهان کسب کنیم ،‌و برای اولین بار رادیاتورهای آلومینیومی شوفاژ ساخت ایران را به بیش از ۳۰ کشور از جمله کشورهای پیشرفته صنعتی اروپا (ایتالیا، اسپانیا، آلمان،‌فرانسه، روسیه و …) صادر نماییم.

جای بسی افتخار است که در این سال های پر کار با تلاش بی وقفه ،‌سه بار در سال های ۱۳۷۹،‌۱۳۸۳،‌۱۳۸۴ به عنوان صادر کننده نمونه کشوری انتخاب شدیم و از روسای جمهور محترم وقت لوح تقدیر دریافت کردیم.

پس از رفع نیاز کشور به رادیاتورهای آلومینیومی شوفاژ،‌ در سال ۱۳۷۱ برای تأمین مشعل های مورد نیاز سیستم های حرارتی در بخش های ساختمان و صنعت اقدام به تاسیس ((شرکت مشعل کار ری)) نمودیم . هم اکنون این شرکت با تولید ده ها مدل مشعل های گاز سوز ،‌گازوئیل سوز و دوگانه سوز تا سقف ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ Kcal/h و ارائه خدمات پس از فروش گسترده در سراسر کشور آرامش خاطر مصرف کنندگان در این بخش را نیز فراهم کرده . از سال ۱۳۸۴،‌پکیج های گرمایشی دیواری و زمینی با همکاری شرکت MAURY & CHAFFOTEAUX فرانسه جهت انتقال دانش فنی و تکنولوژی روز اروپا،‌در مدل ها و ظرفیت های مختلف تولید و عرضه گردید. خطوط تولید متشکل از مجهزترین ماشین آلات خودکار و نیمه خودکار،‌استفاده از معتبرترین قطعات اروپایی به همراه نیروی ماهر و متخصص،‌ بکار گیری پیشرفته ترین آزمایشگاه پکیج شوفاژ دیواری کشور و تست کلیه پکیج ها د رانتهای خطوط تولید با دستگاه های مدرن موجب شد پکیج های گرمایشی این شرکت در سطح کیفی بسیار بالایی تولید شده و در کمترین زمان،‌و برای اولین بار در کشور موفق به اخذ نشان استاندارد از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران شود.

اینک پس از سال ها تجربه در آینده ای نزدیک لوله های پنج لایه این شرکت از نوع Pex-Al-PeX (تنها لوله مصرفی) و استفاده از مرغوبترین مواد اولیه اروپای غربی برای توسعه کمی و کیفی محصولات تولیدی شرکت با آخرین تکنولوژی های پیشرفته روز دنیا وارد بازار خواهد شد،‌و بر خود می¬بالیم که با تولید محصولات با کیفیت در خدمت مردم عزیز کشورمان هستیم .

بر این نکته مهم باید تأکید کرد که رقابت با کشورهای پیشرفته صنعتی ،‌صادرات رادیاتور آلومینیومی شوفاژ حتی به کشورهای اروپایی و در همین حال تأمین کامل نیازهای داخلی،‌کار ساده ای نیست. دستیابی به این موفقیت های ملی و جهانی علاوه بر مهارت و علم، نیاز به شور ،‌عشق،پشتکار،‌اعم از کارگران ،‌مهندسان و مدیران امیدوارند که این جمع صمیمی و خلاق را حفظ کنند و هر روز بر توانمندی های خود بیفزایند تا پیوسته شاهد ارتقای کمی و کیفی تولیدات و محصولات گروه صنعتی ایران رادیاتور باشیم . ما امیدواریم محصولات درجه یک با بالاترین کیفیت و قابلیت در بازارهای جهانی را برای مصرف کنندگان وتوزیع کنندگان این شرکت تولید نماییم.

در پایان لازم به یادآوری است که مدیریت و کارکنان ((گروه صنعتی ایران رادیاتور)) اهمیت زیادی برای کیفیت تولیدات خود قائل هستند وهم اکنون محصولات مختلف شرکت که شامل انواع رادیاتورهای آلومینیمی شوفاژ و رادیاتورهای حوله خشک کن ،‌مشعل های گازسوز ،‌گازوئیل سوز و دوگانه سوز،‌پکیج های گرمایشی دیواری و زمینی هستند دارای پروانه استاندارد بوده و در سال های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۷ از طرف موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به عنوان ((واحد نمونه کیفی در سطح ملی)) انتخاب شد که این امر مهر تأیید دیگری بر کیفیت محصولات شرکت و آرامش بخش خیال مصرف کنندگان عزیز می باشد.