لوله ۵ لایه ایزوپایپ

در حدود سال ۱۳۷۰ تعدادی از تجار شهر اصفهان که تا آن زمان صرفاً در کار واردات و پخش نوار آب بندی تفلون بودند ، به این نتیجه رسیدند که این کالای پر مصرف در صنعت تاسیسات را در داخل کشور تهیه نمایند. به همین منظور با بازدید از کارخانه های تولید کننده ی این محصول در کشورهای خارجی اولین گام را در این راه برداشتند. بالاخره در سال ۱۳۷۴ ماشین آلات تولید را وارد ایران کرده و از سال ۱۳۷۴ تا۱۳۷۶ ماشین آلات را نصب و راه اندازی کرده و از سال ۱۳۷۶ .رسماً کار تولید را شروع کردند.

شرکت انتقال بهینه سیالات، تولید کننده لوله های پنج لایه تلفیقی فلز و پلیمر با نام تجارتی ایزوپایپ در سال ۱۳۷۹ تأسیس، و آغاز به کار کرده است. لوله پنج لایه ایزوپایپ سیستم مناسبی برای انتقال آب، گاز و سایر سیالات می باشد و کاربرد وسیعی در تأسیسات ساختمان و سیستم جدید گرمایش از کف در ساختمان های تجاری و مسکونی صنایع شیمیایی و غذایی و غیره دارد. لوله های پنج لایه ایزوپایپ متشکل از یک لایه آلومینیوم در وسط بعنوان ستون فقرات لوله و دو لایه پلیمر که لایه داخلی و خارجی را تشکیل داده و با دو لایه چسب حرارتی که با PE-X یا PE-RT مخصوص با پیشرفته ترین تکنولوژی روز ساخته می شود یک سیستم بدون نقص با ساختار عالی از فلز وپلیمر را بوجود آورده است که از نظر مزایا منحصر به فرد واز نظر کاربرد متنوع می باشد.

مواد اولیه آن از معتبرترین کارخانجات دنیا خریداری می شود. محصولات در همه مراحل از ابتدای ورود مواد اولیه به کارخانه و در جریان تولید و پس از آن تا مرحله حمل، تحت آزمایشات دقیق کنترل کیفی قرار دارد. این مواد چه از لحاظ مقاومت های فیزیکی و حرارتی و چه از لحاظ بهداشتی مورد تأیید استانداردهای جهانی می باشند. ماده اولیه این لوله (Pex.Prt Polyethylene of Raised Temperatur) است که تولید انحصاری کشور آلمان است .

شرکت در ابتدا برای اتصال لوله ها به یکدیگر از اتصالات رزوه ای استفاده نمود منتها بدلیل مصرف زیاد این اتصالات در ساختمان  که برای مشتریان نیز هزینه زیادی در برمیداشت اتصالات پرسی را به بازار عرضه نمود. ولی متأسفانه به دلیل نامناسب بودن کارکرد بعضی از مجریان، شرکت در این رابطه با مشکلاتی روبرو شد. بنابراین مهندسین شرکت ایزوپایپ با مطالعاتی که انجام دادند توانستند اتصالات کوپلی را طراحی نموده که دارای مزایای زیر می باشد:

برای مصرف کننده مناسب است ( یک اتصال به جای چهار اتصال )

سرعت کار مجری

سرعت آب دهی و اطمینان بیشتر

راحتی و سهولت

ابزار آلات لازم برای اتصالات کوپلی وکلمپی فقط دو عدد آچار فرانسه ساده می باشد. ‍

•  پدیده های خوردگی، زنگ زدگی، پوسته زدن و انباشتگی جرم، هرگز در آن ایجاد نمی شود. از آنجا که اکسیژن و نور برای رشد جلبک ضروریست، به علت وجود آلومینیوم، اکسیژن و دیگر گازها در آن نفوذ نمی کند و نیز در لوله کشی گاز، از نشت و خروج مواد فرار و گازها جلوگیری شده و در برابر اکثر مواد شیمیایی و اسیدها و بازها مقاوم است. همچنین رشد میکروارگانیزم ها در آن ممکن نیست و بستر آن همانند شیشه است و پس از گذشت سالیان متمادی برای انتقال آب و دیگر سیالات همچنان صیقلی می ماند .

لوله های ایزوپایپ عمر ابدی ساختمان شما را تایید می کند.

•  مواد بکار رفته، آلومینیوم و پلی اتیلن مخصوص PE.RTیستم لوله کشی برای آب شرب و بهداشتی و سازگاربا محیط زیست Friendly Ecology است.

از بهترین مواد شناخته شده در دنیا، برای انتقال آب و مواد غذایی و دارویی و مواد شیمیایی بر اساس استانداردهای معتبر اروپا و آمریکا می باشد .

•  د ارای قابلیت تحمل فشار در حرارت به طور مداوم است ۱۰ Bar/95C ضریب هدایت حرارتی پایین در حد مواد عایق ( دو درصد لوله های فلزی ) به معنای اتلاف ناچیز انرژی، ضریب انبساط طولی پایین در حد فلزات، افت فشار ناچیز .

قابل انعطاف حتی با دست ،بسته بندی به شکل کلاف با طول زیاد سبک و بسیار آسان درحمل و نقل ،نصب بسیار سریع ،مطمئن و ساده ترین ابزار وواتصالاتو حداقل ضایعات صرفه جویی در وقت، انرژی و کاهش هزینه ها، مقاومت بسیار بهتردر مقابل زلزله نسبت به دیگر سیستم های لوله کشی .

•  لوله ها تمام استانداردهای بین المللی را دارا می باشند .

اتصالات ایزوپایپ با بهترین آبکاری نیکل تولید شده است.

در یک مقایسه کلی ایزوپایپ بر خلاف تصور عموم با صرفه ترین سیستم لوله کشی در حال حاضر است.

•  د ر عین استحکام زیبا است و با انتخاب آن به بنای خود اعتبار بیشتری می بخشید .